Hlavní navigace

Dell uvádí nové notebooky Studio XPS 16 a XPS 13

22. 1. 2009

Sdílet

Notebooky z řady Studio XPS se vyznačují například High Definition upkonverzí, která má zajistit, že standardní DVD bude vnímáno spíše jako HD, dále 2 megapixelovou webkamerou s digitálními mikrofony a bezpečnostní funkcí identifikace obličeje, podsvícenou klávesnicí a kapacitním ovladačem multimédií. Nechybí ani USB PowerShare pro nabíjení periférií i při vypnutí notebooku a široký výběr portů včetně HDMI, DisplayPort, IEEE 1394a a eSata či příprava pro WiMax a GPS.

Studio XPS 16 je novou vlajkovou lodí Dellu. Díky 16“ celoplošnému full HD WLED displeji s poměrem stran 16:9 a 7 watovému zvuku Dolby 5.1 se subwooferem je vhodný i pro sledování filmů na noteboocích. Tyto notebooky využívají procesory Intel z platformy Centrino 2 kombinované s grafickou kartou ATI Mobility Radeon HD 3670 s 512MB paměti. V nabídce je samozřejmě volitelná mechanika Blu-ray. Pro náročné uživatele a amatérské fotografy je na přání k dispozici displej (RGB LED), který disponuje údajně 100% barevným rozsahem pro věrnější zobrazení. Jas (300 cd/m2) a pozorovací úhel 130 stupňů by měl zajistit sledování i několika lidí najednou bez deformace obrazu. Plynulejší hraní her a přechody by pak měla zajistit odezva 8 milisekund.

Dell Studio XPS 13 je naopak malý a ultramobilní model s váhou 2,2 kg (na fotografii). Srdcem těchto notebooků jsou procesory Intel Core 2 Duo a čipová sada nVidia MCP79MX spolu s integrovaným grafickým čipem GeForce 9400M. Uživatelé si však mohou zvolit i grafickou kartu s 256MB paměti nVidia GeForce 9500M. V blízké době pak bude možné osadit jí i grafickou kartou GeForce 9500M s hybridní technologií SLI, kdy pak budou moci aktivací či deaktivací volitelného grafického procesoru nastavovat aktuální výkon a rozhodovat tím o výdrži baterie.

Cena modelu Studio XPS 13 začíná na 36 100 Kč a Studio XPS 16 na 37 300 Kč bez DPH, včetně dopravy k zákazníkovi a s tříletým NBD servisem na místě u zákazníka.

Našli jste v článku chybu?