Hlavní navigace

Dell zahajuje prodej svého prvního odolného notebooku s dotykovým displejem

11. 3. 2009

Sdílet

Voděodolný Latitude E6400 XFR by měl vydržen nápor větru o rychlosti až 112 kilometrů za hodinu a je schopen práce při teplotním rozmezí -33,88 až 63 stupňů Celsia. Problém pro něj nepředstavuje ani pracovní prostředí v nadmořské výšce asi 4572 metrů.

Notebook je rovněž navržen tak, aby bez následků vydržel pád z výšky asi 1,21 metru při vypnutém a 90 centimetrů při zapnutém stavu. „LCD obrazovka ve svém krytu trochu plave, takže při pádu z menších výšek by se jí nemělo nic stát“ říká Jeremy Bolen, mluvčí společnosti Dell.

Při demonstraci výdrže Latitude E6400 XFR přežil notebook nápor vodních trysek i pádu z jednoho metru. Při pádu z větší výšky však již LCD displej nevydržel a jeho ochranný plastový se rozbil. Dell to omlouval tím, že použitá předváděcí verze notebooku si prošla již více než stovkou zkušebních pádů a připomenul, že na přístroj je Latitude E6400 XFRstanovena tříletá záruka, jejíž součástí je i garantovaná oprava poškozeného displeje.

Latitude E6400 XFR je vybavena pláštěm vyrobeným z balistického materiálu, což je vysoce odolná technologie používaná například pro balistické rakety. „Jde o polymer dvakrát až třikrát tvrdší, než jsou slitiny magnesia používané ve většině dnešních notebooků“ popisuje Bolen jasné výhody E6400 XFR.

Dell tímto robustním notebookem poprvé vstupuje na trh, kde se již delší dobu se svými výrobky pohybují společnosti Lenovo či Panasonic. Latitude E6400 XFR pohání dvou-jádrový procesor od Intelu. Velikost jeho displeje je stanovena na 14,1 palců a jeho celková hmotnost by neměla být vyšší než 3,87 kg, včetně šesti-článkové baterie. XFR je distribuován s kapacitou disku až 120 GB či také 122 GB ze SSD úložiště a běží na operačním systému Windows Vista. Jeho prodejní cena je stanovena na 4299 dolarů a z počátku se objeví na pultech obchodů v USA, Kanadě, Francii, Španělsku, Velké Británii, Německu a Itálii.

Našli jste v článku chybu?