Hlavní navigace

Detaily o netbooku Eee PC 1004DN s optickou mechanikou

1. 4. 2009

Sdílet

Podle některých komentátorů se však v tomto případě již naskýtá otázka, zda půjde stále o netbook a kde je pak rozlišující hranice mezi normálním notebookem. Více jsme se tomuto problému věnovali v článku Asus Eee PC bude mít optickou mechaniku. Půjde však stále o netbook?

Nicméně Asus si od nového modelu Eee PC 1004DN pravděpodobně hodně slibuje a vidí jej jako způsob, jak se opět zviditelnit na nyní poměrně přeplněném (a silně konkurenčním) trhu s netbooky.

Eee PC 1004DN také disponuje slotem pro kartu Express Card, která nabízí široké možnosti rozšíření, je kompatibilní se standardem plug-and-play a umožňuje automatické nastavení přístupu. Vylepšena byla i klávesnice, která je nyní ergonomičtější měla by uživatelům poskytnout větší pohodlí i při delším psaní, než tomu bylo u dřívějších modelů. Již známá technologie Asus Super Hybrid Engine (SHE) prodlužuje výdrž standardní šestičlánkové baterie podle slov výrobce až na téměř 6 hodin.

Uvnitř lesklého UV víka se nachází 10" LCD displej s WSVGA rozlišením 1 024 × 600 bodů a měl by podle slov Asusu Eee PC 1004DNnabízet živý a ostrý obraz. Doplňuje jej technologie Eee Splendid, která pak nabízí 4 různé režimy zobrazení pro různé situace.

Zmíněná klávesnice nabízí uživatelům 92 % prostoru obvyklé klávesnice stolních počítačů a je také vybavena větší klávesou Shift, což by mělo zajistit pohodlnější psaní (viz obrázek vlevo). Netbook Eee PC 1004DN je také vybaven vícedotykovým touchpadem. Do základní výbavy patří i směrový mikrofon a vestavěná webová kamera s rozlišením 1,3 Mpx

Eee PC 1004DN využívá Asus Data Security System (ADSM), který umožňuje uživatelům přihlásit se k počítači pomocí otisku prstů. Bezdrátové připojení 802.11b/g/n a Bluetooth nabízejí přístup k internetu a párování s dalšími zařízeními podporujícími technologii Bluetooth. Dalším pomocníkem pro surfování po internetu je technologie SHE, jež monitoruje spotřebu energie a pomáhá prodloužit výdrž baterie.

Co se týká technických parametrů Eee PC 1004DN, je netbook vybaven procesorem Intel Atom N280 s frekvencí 1,66 GHz a FSB 667 MHz, dále dislem 1,8“ s kapacitou 120 GB a 4 200 otáčkami za minutu a operační paměť má být možné rozšířit až na 2 GB pomocí modulů SO-DIMM DDR2. Váha přístroje má být 1,45 kg včetně optické mechaniky a baterie.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?