Hlavní navigace

Díky autokameře BML dCam3 budete mít důkazy vždy po ruce

29. 7. 2019

Sdílet

Na kameru BML dCam 3 nahrajete záznam až ve formátu Full HD, tedy 1 920 x 1 080 obrazových bodů (v interpolovaném rozlišení), což znamená, že jednoduše zachytíte veškeré detaily, které možná budete potřebovat, třeba SPZ okolojedoucích vozidel. Zařízení s sebou díky svému širokoúhlému objektivu přináší úhel záběru 120 stupňů, čímž na silnici snadno pokryjete nejen svůj pruh, ale i provoz v protisměru. I díky tomu se kamera může stát zdrojem důkazního materiálu v případě nehody. Kromě zmíněného Full HD rozlišení zvládá zařízení ještě formát HD (1 280 x 720 pixelů) a VGA (640 x 720 pixelů).

Nenápadný vzhled zařízení zajišťuje, že kamera BML dCam3 nepřitahuje nežádoucí pozornost potenciálních zlodějů. Zabudovaná funkce detekce pohybu pak automaticky aktivuje nahrávání tehdy, když se kolem vašeho vozidla někdo pohybuje, případně když se pohne samotné auto, například tehdy, když do něj na parkovišti někdo nacouvá a následně ujede. Detekce pohybu také zaznamená třeba vandaly, kteří si občas léčí svoje mindráky na cizím majetku.

V balení naleznete i praktický držák, který můžete nechat přisátý na skle i tehdy, když samotnou kameru sundáte. Také ovládání je snadné; využijete k němu integrovaný 1,5palcový displej, na kterém si zobrazíte jak náhled záznamu, tak intuitivní menu, které je navíc kompletně v češtině, a dále šest fyzických tlačítek okolo.

Kamera nabízí také funkcionalitu s názvem G-senzor (se třemi úrovněmi citlivosti), která dokáže ve chvíli nárazu uzamknout klíčové záznamy pro další použití. Běžný záznam z provozu se naopak po zaplnění paměťové karty přemazává od nejstarších záznamů těmi nejnovějšími, takže vám vlastně nikdy nedojde paměť.

Automatický start pak kameru aktivuje automaticky ihned po nastartování, což znamená, že odpadá nutnost manuální aktivace a souvisejícího rozptylování se před náročnou cestou.

Video se na zařízení nahrává do univerzálního formátu AVI, statické snímky pak do stejně kompatibilního JPG, a to při rozlišení 12 megapixelů. Z paměťových karet využívá autokamera BML dCam3 karty typu micro SDHC do kapacity maximálně 32 GB. Což někomu třeba připadá málo, jenže na takovou kartu se vejdou až tři hodiny záznamu – v případě, že potřebujete více prostoru, je možné dokoupit další karty, případně postupně přemazávat záznam, který stejně nikdy nebudete sledovat celý.

Kromě samotné kamery BML dCam3 se v balení nachází přísavný držák na přední sklo, nabíječka do zapalovače, datový kabel a uživatelskou příručku, v níž se dočtete vše potřebné. Více informací naleznete na tomto webu.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality