Hlavní navigace

Diplomová práce roku 2009: Studenty zajímá jejich budoucnost

28. 5. 2009

Sdílet

Z velkého zájmu studentů je vidět, že prestiž soutěžního ocenění je vysoká a soutěžní témata atraktivní. Studenti podávají přihlášky a neskrývají, že případné dobré umístění v soutěži by mohlo být dobrým impulsem pro start jejich profesionální kariéry. Vyhlašovatelé, společnosti ABRA Software a sdružení Česká společnost pro systémovou integraci, se dohodli, že vyjdou studentům vstříc a prodlouží termín podání přihlášky do 30. 06. 2009.
Práce finalistů bude posuzovat hodnotící komise, ve které zasednou přední osobnosti z oblasti IT, vysokého školství a zástupci vyhlašovatelů i odborných garantů. Finálové kolo soutěže a slavnostní vyhlášení proběhne 17. 09. 2009 na půdě University Hradec Králové, která se již nyní na tuto slavnostní událost připravuje. Vyhlášení bude společenskou událostí hradeckého regionu, na které se studenti setkají s významnými osobnostmi, partnery, garanty vysokých škol a odbornými garanty ze sdružení SPIS a CACIO.

Projekt Diplomová práce roku má za cíl podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních technologií v ČR a SR. Díky mediálním partnerům, Computerworld, IT Systems, podnikatelský týdeník PROFIT, a prezentaci soutěže na stránkách www.diplomovaprace.cz, získává soutěž velkou mediální podporu.

Soutěžní kategorie pro rok 2009 jsou:

1.    Cloud computing, virtualizace, integrovaná prostředí a nástroje pro vývojáře, mobilní aplikace, operační systémy, matematické úlohy a algoritmy. Partnerem soutěžní kategorie je společnost Sun Microsystems Czech.

2.    IT technologie v energetice a veřejné správě (metodiky hodnocení, aplikace, průzkumy a rozbory, zkušenosti, předpovědi a modely). Partnerem soutěžní kategorie je společnost HP.

3.    Informační systémy ve zdravotnictví. Partnerem soutěžní kategorie je společnost T-Systems Czech Republic.

4.    Databázové stroje a aplikace, informační bezpečnost a standardy řízení vývoje systémů. Partnerem soutěžní kategorie je společnost T-Soft

5.    Podnikové informační systémy, ostatní IT práce. Partnerem soutěžní kategorie je společnost Abra Software.

Nezbývá, než studentům popřát hodně štěstí na cestě za výhrami 5 x 50.000,- Kč a nabídkou zaměstnání v IT oboru.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?