Hlavní navigace

DMTF slibuje standardizaci cloud computingu

28. 4. 2009

Sdílet

Členy jsou takové firmy, jako Cisco, Citrix, HP, IBM, Microsoft či VMware.
Skupina bude podle slov představitelů DMTF pracovat především na vývoji specifikací pro správu zdrojů cloud computingu. Zaměřit se chce mimo jiné na kooperaci různých privátních cloudů uvnitř organizace s cloudy jiných firem či s veřejnými nebo hybridními cloudy.
„Cloud computing bude mít obrovský dopad na způsob řešení IT managementu," tvrdí Winston Bumpus, prezident DMTF. "Námi ustavený Open Cloud Standards Incubator nabízí ideální platformu pro zahájení práce na specifikacích, který umožní, aby při správě cloud computungu bylo dosaženo potřebné interoperability."
Spolu s virtualizací má cloud computing velké šance na změnu pojetí IT prostředí v organizaci. Skupina se chce prý soustředit především na vývoj specifikací, jež dovolí přenositelnost služeb cloud computingu a umožní dosáhnout konzistence v oblasti správy napříč platformám cloud computingu i tradičních podnikových systémů. Výsledkem bádání má být i vývoj protokolů CRMP (cloud resource management protocols), ustavení formátů, a bezpečnostních mechanizmů, které interoperabilitů cloudů usnadní.
Již dříve byla ustaveno sdružení Cloud Security Alliance, zaměřené na problematiku bezpečnosti v cloud computingu a také Jericho Forum nedávno uveřejnila některé doporučené osvědčené praktiky týkající se zabezpečení cloud computingu.

Našli jste v článku chybu?