Hlavní navigace

Do Česka míří další levný výrobce Wi-Fi a ethernetových zařízení

28. 2. 2013

Sdílet

Současně se svým vstupem na trh uvádí do prodeje v Česku nové produkty – dva cenově dostupné Wi-Fi routery N300R a N150R v ceně od 420 do 700 Kč a s českou/slovenskou lokalizací.

Wi-Fi routery On Networks N300R a N150R umožní uživatelům spolehlivé sdílení internetu a vytvoření bezpečné domácí sítě s výborným pokrytím a minimální spotřebou elektrické energie. Domácí počítače, notebooky, tablety či další síťová zařízení lze připojit kabelem prostřednictvím integrovaného čtyřportového (v případě modelu N150R dvouportového) 100Mb přepínače nebo bezdrátově přes integrovaný přístupový bod Wi-Fi, který podporuje maximální linkovou rychlost až 300 Mb/s (u modelu N150R až 150 Mb/s). Oba routery On Networks nabízejí soustavu integrovaných předladěných antén pro zajištění maximálního pokrytí.

V rámci jedné sítě lze bez problémů současně telefonovat přes internet, hrát online hry i streamovat video. Systém priorit navíc zajistí optimální datový prostor pro bezproblémový chod každé aplikace. Routery rovněž podporují takzvaný „MAC Address clonning“, takže uživatelé se mohou bez problému připojit k internetu i v případě, že je jejich připojení/smlouva vázána na konkrétní MAC adresu. Samozřejmostí je vyhrazení adres pro tiskárny a další zařízení, aby celá síť vždy spolehlivě fungovala.

Výkon Wi-Fi části lze navíc ručně nastavit ve čtyřech možných úrovních a naplánovat rovněž i vypnutí bezdrátové části v době, kdy ji uživatelé nechtějí využívat.

Nové routery nabízejí silné bezpečnostní zázemí chránící cenná data uživatelů. Patří k němu dvojitý firewall (NAT a SPI), ochrana proti útokům Denial-of-Service (DoS), detekce proniknutí do systému a jeho prevence (IDS), Wi-Fi Protected Access (WPA2-PSK, WPA-PSK), Wired Equivalent Privacy (WEP), kontrola síťových prvků i Wi-Fi Protected Setup (WPS). V administraci routerů lze procházet seznam kabelem či bezdrátově připojených zařízení a tato zařízení rovněž autorizovat.

K dispozici je i samostatné WPS tlačítko, které učiní ze zapojení zařízení do sítě snadný a rychlý úkon pro každého uživatele. Díky chráněnému přístupu WPS postačí pro připojení jiných zařízení do domácí Wi-Fi sítě jediné stisknutí WPS tlačítka a navíc není nutné si pamatovat žádné přístupové heslo.

Routery On Networks jsou také vybaveny funkcí automatické kontroly a aktualizace nejnovějšího softwaru, takže se jejich majitelé mohou těšit na udržování maximálního výkonu po velmi dlouhou dobu.

Pokud vlastní uživatelé starší počítače, které nepodporují novější standard bezdrátových přenosů Wireless-N300 (případně vůbec neumí komunikovat ve Wi-Fi sítích), mohou si zakoupit, jednoduše zapojit a začít okamžitě používat Wireless-N USB adaptéry On Networks N300MA či N150MA. Model N300MA podporuje standard Wireless-N300, model N150MA pak standard Wireless-N150.

Našli jste v článku chybu?