Hlavní navigace

Peníze do technologií ano, do vzdělávání lidí ne -- firmy riskují, že jim zabezpečení dat selže

24. 10. 2016

Sdílet

Podle průzkumů jsou v současné době až dvě třetiny firem do značné míry závislé na IT, objemy nashromážděných dat se každoročně zvyšují o třetinu.

Zajištění bezpečnosti dat a systémů vedení firem ve valné většině vnímají jako svou prioritu, investice do zabezpečení podle informací Gartner aktuálně meziročně narostly o 3,6 %.

Často ale zapomínají na investici do lidí, kteří s těmito systémy pracují, což drasticky snižuje jejich schopnost účinně se bránit i efektivnost vynaložených prostředků. Přitom krádež nebo poškození dat, případně pokus o ně, zažilo v posledním roce téměř 70 % firem.

„Vrcholoví manažeři si v současné době uvědomují, že investice do zabezpečení firemních dat a systémů jsou nezbytné. Málokdy ale pamatují také na to, že samotné systémy bez vzdělaných odborníků, kteří si udržují povědomí o aktuálních trendech a hrozbách, jsou neúčinné,“ říká William Ischanoe, produktový manažer kurzů oblasti IT bezpečnost ve firmě Gopas.

Ta pořádá v těchto dnech svou klíčovou konferenci HackerFest 2016 zaměřenou na IT bezpečnost a etický hacking. Prezentuje se zde například to, jak útočí současní hackeři, která nebezpečí číhají v kyberprostoru, jaké jsou největší aktuální hackerské hrozby, nebo k čemu hackeři využívají ovládnuté počítače. Partnerem konference je naše vydavatelství.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?