Hlavní navigace

Dopravní podnik spustí v Praze bezplatný přístup k internetu v tramvaji

Sdílet

Martin Noska 28. 3. 2011

DPP pak podle svých zástupců bude nabízet od tohoto čtvrtka 31. března v modernizované tramvaji KT8N2 nejen přístup k internetu, ale i další technologické novinky, které jsou ovšem spíše marketingového rázu. Tramvaj bude jezdit ve zkušebním provozu minimálně 6 měsíců. Detaily o rychlosti internetového připojení a o jeho zabezpečení nebyly zatím zveřejněny.

Mezi další inovace, které čekají na cestující DPP v této tramvaji KT8N2, patří LCD monitory, na kterých budou zobrazovány reklamní spoty a prezentace DPP, ale také informace o SMS jízdenkách nebo o tom, jaká pravidla mají cestující dodržovat. Pravidla pro cestující vycházejí z marketingové kampaně DPP, jejímž cílem je upozorňovat cestující na to, jak se chovat v dopravních prostředcích DPP tak, aby neohrožovali bezpečnost svoji ani svých spolucestujících.

V první fázi budou moci cestující využít nové technologie v jedné tramvaji typu KT8N2, která bude vyjíždět z vozovny Hloubětín (z čehož lze vyvodit, že půjde pravděpodobně o linku 3 či 19). Po vyhodnocení zkušebního provozu chce Dopravní podnik hl. m. Prahy tyto novinky rozšířit i na nejnovější tramvaje 15T Forcity od výrobce Škoda Transportation.

Našli jste v článku chybu?