Hlavní navigace

Dostupnost platformy Open Enterprise Server 11 oznámil Novell

Sdílet

Pavel Louda 3. 1. 2012

Open Enterprise Server 11 podle výrobce zjednodušuje a optimalizuje správu souborových a tiskových sítí, takže zákazníci mohou využít stávající investice ke snižování nákladů a zvyšování produktivity koncových uživatelů.
Jde o operační systém pro pracovní skupiny, postavený na platformě SUSE Linux Enterprise, který disponuje souborovými a tiskovými službami podnikové třídy se snadnou instalací i správou.
Nejnovější verze nabízí mimo jiné výběr ze široké nabídky variant podpory, ovladačů a modulů. Zákazníci zároveň získají více možností při vývoji aplikací díky nástroji SUSE Studio. S využitím šablon jim tento nástroj umožní sestavovat a nasazovat specifická softwarová zařízení v jejich prostředí Open Enterprise Server.

K dalším vlastnostem systému Open Enterprise Server 11 podle Novellu patří:
    Podpora klientů různých platforem – Díky nativní podpoře pro Mac AFP protokol jde o nejkomplexnější, pokročilý multiplatformní server, který podporuje Windows, Linux a Mac klienty a nabízí vyšší stupeň interoperability a širší možnost volby.
    Centralizované nasazování serverů – Inovativní funkce pro aktualizaci serveru umožňuje IT administrátorům spravovat aktualizace serverů z jediného místa, čímž přispívá k výrazným úsporám času a zdrojů.
    Dynamic Storage Technology – Funkce pro vícevrstvé ukládání dat umožňuje IT administrátorům využívat automatizované řízení pohybu dat a jejich ukládání tak, aby bylo možné snáze a s nižšími náklady plnit požadavky na shodu s předpisy.
    Microsoft Active Directory autentizace – Aplikacím založeným na Microsoft Active Directory je umožněna autentizace přímo z Novell eDirectory. To omezuje nehospodárné rozšiřování počtu serverů a snižuje náročnost administrace.

Našli jste v článku chybu?