Hlavní navigace

Dva uživatelé Twitteru dokázali odeslat 35 tisíc znaků najednou

8. 11. 2017

Sdílet

Letos v září začal Twitter testovat rozšířený limit, který vybraným uživatelům umožňoval psát ne 140, ale 280 znaků na jeden tweet. Ačkoliv takových uživatelů mnoho nebylo, vyvolal tento krok značnou debatu a kontroverzi.

Ale i ti nejzarputilejší obhájci 280znakových tweetů nejspíše budou souhlasit s tím, že možnost odesílání tweetů o 35 tisících znacích už je trochu přes čáru. Jenže přesně tuto možnost teď vyzkoušeli dva uživatelé Twitteru z Německa.

Daní uživatelé – Timrasett a HackneyYT – údajně společně objevili exploit, který jim umožnil odeslat 35 tisíc znaků najednou v nesmyslných písmenech a číslech, čímž v podstatě otřásli dosavadním znakovým limitem Twitteru.

Ačkoliv ani jeden z nich neposkytl žádné detaily týkající se metody, které k odeslání tohoto monstrózního tweetu využili, někteří experti spekulují, že zneužití bylo umožněno využitím konkrétních URL přípon (jako .cc).

Twitter daný tweet samozřejmě ihned odstranil, nicméně jeho archivovaná verze si na internetu žije vlastním životem. HackneyYT se nechal slyšet, že oněch 35 tisíc znaků byl jen začátek a že společně s Timrasettem budou aktivně vyhledávat i další chyby v rámci sociální sítě.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?