Hlavní navigace

Dvoujádrové AMD Ragor o prázdninách

25. 1. 2009

Sdílet

Včera jsme vás informovali, že v únoru na trh dorazí nové modely tří a čtyřjádrových procesorů AMD, které by měly po delší době poněkud pohnout s mírou konkurence na trhu procesorů.

Již ve třetím čtvrtletí by měla společnost AMD začít dodávat také nové dvoujádrové procesory architektury K10.5 Regor. Ty budou vyráběny 45nm procesem a budou se vyznačovat ztrátovým teplem (TDP) pouhých 65W. Primárně mají být určeny pro AM3 socket, nicméně budou zřejmě pracovat i v patici AM2/AM2+. Procesory pro patici AM3 jsou totiž navrženy tak, aby pracovaly i ve vývojově starší AM2, naopak to však neplatí. Procesory Regor by měly disponovat 2 MB vyrovnávací paměti a jejich frekvence jistě překročí 3 GHz.

Komentář: Regory znamenají předzvěst dvoujádrových procesorů, které se svými charakteristikami vyrovnají, či dokonce předčí Intel Core 2 Duo. Těm AMD zatím jen obtížně konkuruje, a to zejména v oblasti maximální  dosažitelné frekvence, na kterou lze procesory v domácích podmínkách přetaktovat. S Core 2 Duo není problém se dostat na hodnoty kolem 4 GHz bez nutnosti vodního chlazení, což se hodí zejména v počítačových hrách, kde jsou čtyřjádrové procesory zatím podporovány jen sporadicky.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?