Hlavní navigace

Efektivní řízení výroby pomocí úplné správy životního cyklu produktů slibuje SAP

16. 4. 2013

Sdílet

Novinky například umožňují plné řízení životního cyklu produktů -- od jejich návrhu až po související služby. Tento přístup zahrnuje různé scénáře obsahující například i kontrolu kvality nebo zajištění shody s regulačními požadavky a vnitřními normami firmy.

Díky tomu je možné rychle reagovat na aktuální situaci, mít k dispozici preventivní opatření, lépe předvídat další vývoj a zkrátit cyklus všech procesů. To samozřejmě znamená i efektivnější využití aktiv a podporu procesu dodávek, aby byly provedeny včas a v potřebné kvalitě.

Kromě kompletního ERP systému Business Suite, který je k dispozici na in-memory platformě HANA, chystá SAP i sadu řešení Responsive Manufacturing, rovněž s podporou HANA, kam spadá třeba aplikace Overall Equipment Effectiveness Management, která dokáže shromažďovat data ze strojů prostřednictvím M2M komunikace (machine-to-machine) a transformovat je do analytických přehledů. Product Portfolio Management zase podle dodavatele urychlí kritické aspekty řízení projektů.

Complex Manufacturing Accelerator je novou mobilní aplikací určenou pro zefektivnění výroby, která zahrnuje celý cyklus od identifikace problémových míst či procesů až po jejich napravení.

SAP představil i další modernizace existujících řešení – například OEE Management nabídne podporu pro HTML 5.0 a jednodušší grafické uživatelské rozhraní pro jednoduché využití tabletů při řízení výroby, efektivnější řízení výroby a lepší přehled nad výrobními procesy zase dovolují nové verze aplikací Manufacturing Execution, Manufacturing Integration and Intelligence  či Plant Connectivity.

Našli jste v článku chybu?