Hlavní navigace

EMC inovuje řešení Data Lakes pro ukládání podnikových dat

Sdílet

Pavel Houser 14. 7. 2014

Mezi novinky patří nativní podpora systému HDFS (dostupnost této funkce se však teprve chystá), která má zákazníkům pomoci ukládat, chránit a spravovat velké objemy nestrukturovaných dat. Systém HDFS znamená, že zákazníci mohou analytické nástroje z platformy Hadoop přenést přímo do svého prostředí big data, což oproti opačnému postupu eliminuje čas a náklady spojené s přesouváním petabajtů dat.

Systém Data Lakes lze podle dodavatele využívat prostřednictvím řady mechanismů bez nutnosti správy dat ve více oddělených datových úložištích – tzv. datových silech. Tato technologie poskytuje dle EMC o řád vyšší škálovatelnost než stávající přístupy ke konsolidaci do jediného souborového systému (jediné logické jednotky). Díky současným možnostem technologie Hadoop představuje Isilon Data Lakes podnikovou platformu pro systémy analýzy dat.

Základ řešení Data Lake tvoří přepracované úložiště scale-out NAS postavené na dvou platformách EMC Isilon – Isilon S210 a Isilon X410 – a softwaru OneFS. Řešení podporuje celou řadu protokolů a přístupových metod, k nimž patří NFS, SMB, NDMP, HDFS, OBJECT prostřednictvím platformy ViPR a nativního rozhraní OpenStack SWIFT. Podporuje tradiční prostředí, jako jsou domovské adresáře a sdílené složky, ale také cloudové aplikace nebo řešení pro mobilní přístup typu sync-and-share.

Základním stavebním prvkem řešení Isilon Scale-Out NAS je OneFS, operační systém úložiště EMC Isilon. Součástí nové verze OneFS 7.1.1 je nová funkce SmartFlash, mezipaměť založená na technologii flash, pomocí níž zákazníci získají rychlejší přístup ke svým datům, která lze škálovat až na jeden petabajt v jednom clusteru. 

V rámci oznámených novinek společnosti EMC a Pivotal také představily nové analytické řešení pro oblast Big Data. Toto řešení, nabízené jako balíček Data Lake Hadoop Bundle, umožňuje dle dodavatele rychle a snadno získat výkonné analytické funkce spolu s efektivní škálovatelnou platformou.

Našli jste v článku chybu?