Hlavní navigace

Úložné systémy s nativní podporou de-duplikace představilo EMC

27. 2. 2009

Sdílet

Novou generaci úložných produktů Celerra s nativní podporou de-uplikačních technologií představila společnost EMC. Kromě toho unified storage, jak jej nazývá výrobce, podporuje i software VMware jako je Site Recovery Manager, View Storage Integration nebo View, či protokoly iSCSI a Fibre Channel. Novinka je škálovatelná až do 960 pevných disků, přičemž uživatelům jsou dostupné modely NS-120, NS­480, NS-960 a NS-G8.

Nové systémy Celerra nabízejí:
o Odstranění duplicitních dat s kompresí v systémech Celerra pro primární systémy souborů a data koncových uživatelů v prostředí VMware a dalších virtualizovaných prostředích. V ceně bez dalších příplatků nabízí tato funkce maximalizaci efektivity úložiště prostřednictvím odstraňování redundantních dat. Umožňuje tak snížení kapacity systému souborů až o 50 procent. Funkce odstraňování duplicit v systémech Celerra nabízí snadné používání díky intuitivní instalaci vyžadující pouze několik kliknutí, automatizovaným zásadám a plné integraci do nástroje Celerra Manager. Integrace technologií z produktů EMC Avamar a EMC RecoverPoint do operačního prostředí Celerra umožňuje kompresi všech neaktivních souborů, odstraňování duplicit v systému Celerra bez omezení podporované velikosti systému souborů a další funkce, jako například snapshoty.
o Technologie Enterprise Flash Drive pro systém Celerra umožňuje ukládání dat na paměti flash, takže umožňuje dosáhnout až 800procentního nárůstu rychlosti ve srovnání s disky Fibre Channel. Disky Enterprise Flash Drive nabízejí reakční dobu kratší než milisekundu a o 98 procent vyšší energetickou účinnost.
o Technologie diskových jednotek SATA s nízkou spotřebou umožňují optimalizované ukládání dat v systémech Celerra a nabízejí nákladově efektivnější úložiště při srovnatelných požadavcích na úroveň služeb. Jednotky SATA II spotřebují o 32 procent méně energie na jeden terabajt než tradiční terabajtové disky SATA. Nová řada Celerra podporuje smíšené používání jednotek Enterprise Flash Drive a SATA II s nízkou spotřebou, což přispívá ke snižování nákladů, přináší vyšší flexibilitu a zvyšuje energetickou účinnost.

Našli jste v článku chybu?