Hlavní navigace

Epicor 9 kombinovaný s MS SharePointem slibuje úzké začlenění sociálních sítí do ERP

Sdílet

Pavel Louda 24. 10. 2010

Integrace funkcí sociálních sítí do podnikových aplikací představuje podle Epicoru čím dál zásadnější strategii pro zvyšování organizační efektivity a produktivity a využívání znalostí prostřednictvím spolupráce. Nicméně riziko záplavy dat v organizacích, které se vrhnou do světa Enterprise 2.0 bez jasně definovaných podnikových zásad a postupů, ohrožuje efektivitu pracovníků a produktivitu podniku.

Strategie společnosti Epicor je proto zaměřena na dva hlavní aspekty:

1. umožnit podnikům využívat při spolupráci nástroje sociálních sítí, které znalostním pracovníkům usnadní a zpříjemní práci s podnikovými aplikacemi a v důsledku přispějí k vyšší agilnosti a rychlejším reakcím podniku.

2. umožnit firmám a uživatelům ovládat a spravovat tok přijímaných informací pro vyšší relevanci bez informačního zahlcení.

Epicor nabízí vedle už poskytovaných technologií jako podnikové vyhledávání, vývoj složených aplikací (mashup) či wiki nebo označování dat integraci aktualizací stavu, kanálů zpráv a širších komunit SharePointu, což znalostním pracovníkům umožní využívat kontextové informace – o prostředí, procesech, komunitách a ostatních pracovnících – ke zvýšení kvality pracovních interakcí.

Aplikace Epicor Activity Streams zase umožní uživatelům sledovat notifikace vystavované systémem spolu s příspěvky jiných uživatelů. Jako kontext v rámci ERP systému Epicor budou uživatelé moci otevřít funkčně bohatou internetovou aplikaci (RIA), ve které budou moci kontrolovat a spravovat tok přijímaných informací, přidávat oblíbené sociální sítě, sledovat konkrétní kritéria vyhledávání, podle potřeby filtrovat a seskupovat informace v intuitivním uživatelském rozhraní.

Budou také moci například zakládat skupiny pro konsolidaci systémem generovaných upozornění týkajících se podnikových procesů v rámci lepšího řízení, správy rizik a plnění předpisů. Aplikace Epicor Activity Streams bude využívat federované informace stránek, obsahu, vyhledávání a komunit Microsoft SharePoint jako uživatelské profily, kanály zpráv nebo diskuzní skupiny. Pomůže uživatelům být efektivnější prostřednictvím přístupu k rozsáhlým znalostem a sociální spolupráci bez souvisejícího zahlcení informacemi.

Našli jste v článku chybu?