Hlavní navigace

Ericsson v Barceloně předváděl ultrarychlé LTE 1 Gb/s

21. 2. 2010

Sdílet

Využita byla technologie více frekvencí na přenos v síti (Multi Carrier) a také technologie vícenásobného vstupu a výstupu (MIMO) spolu s komerčním LTE hardwarem společnosti Ericsson. Demonstrační technologie využívala konkrétně čtyři frekvence a data byla bezdrátově odesílaná přes čtyři nezávislé bitové toky.

Johan Wibergh, ředitel divize sítí a výkonný vice prezident společnosti Ericsson, je přesvědčený, že do roku 2020 bude k internetu připojeno 50 miliard zařízení nejrůznějšího typu. Studenti se podle něj budou na dálku připojovat k univerzitám po celém světě, záchranáři budou posílat živé videozáznamy z míst katastrof, aby dosáhli účinné reakce a pacienti se údajně budou elektronicky připojovat do nemocnic.

LTE je označovaná za mobilní technologii čtvrté generace, která redukuje latenci a umožňuje přenos velkého množství dat co nejefektivnějším způsobem, takže je pak možné i na cestách využívat široké spektrum aplikací náročných na šířku pásma jako jsou např. videokonference, sociální média a podobně.

Zdroj: IT News.sk

Našli jste v článku chybu?