Hlavní navigace

ERP systém CCA Group pomáhá sledovat výrobu ve Škoda JS

23. 1. 2009

Sdílet

Škoda JS patří mezi klíčové hráče v oblasti výstavby velkých investičních celků u nás. Charakter její výroby je unikátní a to klade velké nároky na manažery zakázek, aby dokázali uřídit jak jednotlivé výrobní zakázky, tak i velké investiční celky.

Používaný informační systém Ramses ERP zastřešuje veškeré ekonomické, materiálové a výrobní datové toky a obsahuje řadu funkcí pro ekonomické a nákladové sledování jednotlivých zakázek. K tomu je nutná zpětná vazba do výroby, aby měl systém informaci o tom, v jakém stádiu rozpracovanosti jsou jednotlivé výrobní operace.

Z tohoto důvodu hledala firma Škoda JS řešení, které by umožnilo získávat on-line informace o průběhu výroby a současně, které by bylo plně začlenitelné do stávajícího způsobu řízení a plánování výroby. Logickým řešením bylo vybavení dílny jednoduchými terminály, pomocí kterých by jednotliví dělníci sami napichovali zahájení a ukončení jednotlivých výrobních operací. Výhodou bylo, že veškeré operace jsou identifikovány unikátními čárovými kódy a zjednodušeně řečeno, stačilo dodat na dílnu datové terminály, které je umí sejmout a poslat příslušnou informaci do ERP systému.

Našli jste v článku chybu?