Hlavní navigace

Eset vylepšil NOD32 – třeba o detekci šifrovaného malwaru

27. 9. 2013

Sdílet

Mezi nové funkce, které uživatelům nabídnou, patří například blokování zranitelností, pokročilá kontrola paměti nebo pokročilá ochrana na sociálních sítích.

Podle Esetu současní kyberzločinci často vytvářejí zašifrovaný, těžko odhalitelný malware, takže se musela změnit i obrana. V případě řešení Esetu jde třeba o komponentu Exploit Blocker, která chrání před cílenými, negenerickými webovými útoky malwaru, eliminuje zamykání obrazovky, GPcode či ransomware. Blokování se zaměřuje na nejčastější typy útoků na internetové prohlížeče, PDF čtečky, e-mailové klienty nebo MS Office.

Funkce Advanced Memory Scanner a Vulnerability Shield zase zastavují silně šifrované hrozby, jejichž cílem je vyhnout se odhalení. Prvně jmenovaná představuje rozšíření technologie Host-based Intrusion-Prevention System (HIPS), která provádí hloubkové skenování paměti počítače v reálném čase a umožňuje efektivní prevenci před infekcí i v případech, v nichž se malware snaží skrývat šifrováním.

Funkce Vulnerability Shield funguje na úrovni sítě a chrání před zneužitím známých zranitelností v síťových protokolech.

 „Již ve zkušební fázi produktů verze 7 a při využití funkce Advanced Memory Scanner jsme byli schopni rozpoznat a shromáždit řadu vzorků patřících mezi typy malwaru, které často způsobují uživatelům problémy. Tím je například Win32/TrojanDowloader.Wauchos pracující jako přenašeč dalších malwarových infekcí, backdoory Win32/Fynloski, Win32/Wigon ,Win32/Zbot, nebo červ Win32/Spatet*. V neposlední řadě se také prokázalo, že nové produkty pomáhají chránit před ransomware trojany,“ říká Juraj Malcho, ředitel výzkumu Esetu.

Tato vylepšení pomáhají při odhalování šifrovaného malwaru. Nové produkty mají také vestavěný modul, jenž odstraňuje nutnost používat speciální čistící nástroje a další doplňky.

S ohledem na nárůst spamu a malwaru zaměřeného na sociální sítě obsahuje sedmá verze produktů Esetu i vylepšenou funkci Social Media Scanner. Ta monitoruje a udržuje v bezpečí na sociálních sítích nejen účet samotného uživatele, ale i jeho přátele.

Uživateli umožňuje automatické nebo jednorázové skenování určené k odhalení případných hrozeb. Kromě lepší kontroly Facebooku je ochrana nově rozšířena i na Twitter.

Součástí tohoto nástroje je Centrum zabezpečení, které zobrazuje aktuální úroveň ochrany osobních údajů na Facebooku a Twitteru, případně navrhuje změny v nastavení soukromí.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?