Hlavní navigace

Eset zakládá první pobočku v německy mluvících zemích

Sdílet

Pavel Louda 26. 4. 2013

Úkolem nově vzniklé pobočky Eset Deutschland je rozšiřovat síť prodejců v Německu a posilovat pozici Esetu u tamějších prodejců a internetových obchodníků.

Eset spolu s bývalým distributorem Esetu v Německu, firmou Datsec, založili novou společnost Eset Deutschland GmbH, kam se přesunul i tým Datsecu. Změna přístupu Esetu k německému trhu začala již v loňském roce jmenováním Ralfa Tegethoffa ředitelem zákaznického prodeje pro oblast EMEA.

„V dubnu 2013 jsme přijali Eset Deutschland do skupiny společností Eset. Spojili jsme síly s firmou Datsec, naším bývalým distributorem v Německu. Nová společnost bude mít na starost distribuci našich produktů a služeb v zemi, která je největším evropským trhem s výrazným vlivem na zbytek západní Evropy,“ řekl Richard Marko, výkonný ředitel společnosti Eset. „Chceme dostat Eset mezi nejvýznamnější výrobce bezpečnostních řešení v Německu. Datsecu se již podařilo vybudovat silný a úspěšný tým, s jehož podporou a naším know-how toho můžeme dosáhnout,“ dodal Marko.

 „Spolu s novým týmem se těšíme, že naše podnikání na německém trhu pozvedneme na novou úroveň," prohlásil Miroslav Mikuš, country manažer Eset Deutschland. Mikuš pracuje v Esetu již řadu let na manažerských pozicích v rámci divize prodeje a marketingu a podléhá přímo Ignaciu Sbampatovi, obchodnímu a marketingovému řediteli společnosti Eset.

„Eset Deutschland sídlí ve městě Jena, kde měl centrálu také německý distributor Datsec. Jsem velmi rád, že univerzitní město Jena, kde po celá desetiletí studovali čeští a slovenští vědci, má tak výsadní postavení na mapě Esetu," říká Marko. Jena je domovem jedné z nejstarších univerzit v Evropě, kterou prošlo šest nositelů Nobelovy ceny.

Našli jste v článku chybu?