Hlavní navigace

eSign Pro nabízí alternativní elektronické podepisování, třeba i pro PDF soubory

12. 4. 2010

Sdílet

Produkt podle dodavatele zaručuje pravost odesílaných dokumentů z hlediska jejich autorství i data a zabezpečuje jejich důvěrnost proti nežádoucím čtenářům.

Elektronické podepisování je podmíněno vlastnictvím digitálního certifikátu. Zde záleží na konkrétních potřebách zákazníka, jaký certifikát zvolit. Například pro komunikaci s úřady je potřeba zvolit certifikát, vydaný akreditovanou certifikační autoritou. Oproti tomu pro vnitrofiremní komunikaci bude zcela dostačovat certifikát, vydaný kupříkladu firemní certifikační autoritou.

eSign Pro vygeneruje uživateli žádost o certifikát, který pak stačí zaslat vybrané certifikační autoritě. Po vydání a přijetí certifikátu ho lze importovat do chráněného úložiště aplikace, čímž se vylučuje jeho odcizení a zneužití.

Novinka přináší podle Petra Vaňka, vedoucího vývojového oddělení společnosti TrustPort, celou řadu funkcí, dostupných doslova po několika klepnutích myši. Podepsat nebo zašifrovat elektronický dokument prý dokáže s jeho pomocí každý, bez ohledu na své uživatelské zkušenosti.“ Dokumenty lze navíc zpracovávat jednotlivě, nebo hromadně - stačí je v prostředí operačního systému označit a vybrat z kontextové nabídky příslušný příkaz.

Průvodce podepisováním a šifrováním poskytuje rychlou a přehlednou práci s dokumenty. Tento nástroj dává uživateli na výběr, jakou operaci chce s označenými soubory provést. Nabídne mu podepsání dokumentů, zašifrování dokumentů, přidělení časového razítka, současné podepsání i zašifrování. V případě přijatého dokumentu naopak zajistí jeho rozšifrování a ověření podpisu. Mezi zajímavé možnosti patří i vícenásobné podepsání dokumentu několika uživateli nebo vytvoření podpisu odděleného od dokumentu.

Zajímavou schopností produktu eSign Pro je podepisování, šifrování a časové razítkování dokumentů PDF, bez nutnosti použití nákladného originálního softwaru pro editaci PDF. Navíc příjemce takto podepsaného a zašifrovaného dokumentu PDF k jeho rozšifrování a ověření podpisu nepotřebuje žádný jiný software než všeobecně rozšířenou, bezplatnou aplikaci pro čtení dokumentů ve formátu PDF.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?