Hlavní navigace

Experti opět varují před valentýnskými přáními

12. 2. 2009

Sdílet

Podle výzkumu společnosti Sophos považuje za bezpečnostní riziko elektronické pohlednice 82 % systémových administrátorů. Sophos pak klade důraz na to, aby uživatelé PC byly dostatečně informováni, jaká nebezpečí s sebou otevírání elektronických přání přináší, neboť by se mohli snadno stát obětí kybernetických útočníků, kteří se jejich počítač snaží nakazit škodlivým kódem.

Právě Valentýn je doba, kterou pravděpodobně řada kyberkriminálníků zneužije pro své útoky a více informací o konkrétních hrozbách, které se v této souvislosti číří, lze najít například v článku na SecurityWorldu Útočníci začínají cílit na svatého Valentýna nebo Valentýn přinese intenzivní vlnu SPAMu na PC Worldu.

Graham Cluley, konzultant v Sophosu k tomu říká, že jeden z nejoblíbenějších hackerských triků je právě odeslání elektronické pohlednice se škodlivým kódem od anonymního odesílatele a spolu se svátkem svatého Valentýna jejich snahy zesílí. Podle něj by se nebylo možné divit tomu, kdyby administrátoři ve firmách zablokovali pro jistotu příjem všech valentýnských přání. I když každý dostává valentýnky rád, měl by být velmi opatrný a rozhodně neotevírat ty, které přišly z neznámých adres, shrnuje Cluley.

Nicméně i přes varování se pravděpodobně najde velká skupina uživatelů, kteří se i letos nechají ošálit a internetoví útočníci budou podobné akce podnikat tak dlouho, dokud pro ně budou výnosné, což s neopatrným přístupem mnohých uživatelů může být ještě hodně dlouho...

Našli jste v článku chybu?