Hlavní navigace

Explorer od HTC – smartphone pro začátečníky

Sdílet

Martin Noska 2. 10. 2011

Raketový růst zájmu o smartphony ilustruje i skutečnost, že v západní Evropě již objemem prodejů překonaly běžné telefony (více viz článek Prodej smartphonů v západní Evropě poprvé předčil dodávky těch klasických). Příkladem snahy o zpřístupnění smartphonů dalším skupinám uživatelů je krok společnosti HTC, která rozšířila své portfolio produktů o nového zástupce v kategorii nejdostupnějších smartphonů, model Explorer s OS Android.

HTC Explorer je přímo určen uživatelům, kteří doposud s chytrými telefony nepřišli do styku, nemají vysoké nároky a pro něž je klíčovým parametrem cena. Jason Mackenzie, prezident obchodu a marketingu HTC explorerspolečnosti HTC, dokonce k uvedení nového přístroje říká, že jde o výsledek snahy jeho firmy přiblížit chytré telefony skupině uživatelů, jež se jim zatím vyhýbala. V ČR by se měl Explorer začít prodávat od listopadu v černé a modré barvě, cena zatím nebyla výrobcem upřesněna, ale měla by se pohybovat v nejnižším pásmu.

Smartphone HTC Explorer disponuje 3,2“ multidotykovým displejem s HVGA rozlišením 480x320 pixelů, dále třímegapixelovým fotoaparátem a operačním systémem Android 2.3 (Gingerbread). Mezi další výbavu má patřit Bluetooth, GPS, Wi-Fi, 3MPx fotoaparát či podpora bezdrátových přenosů HSPA do rychlosti 14,4 Mb/s. Pohánět jej bude jednojádrový procesor Qualcomm MSM7227 s frekvencí 600 MHz. K dispozici bude i slot pro microSD a microSDHC karty, podpora microUSB 2.0 či senzory světelnosti a přiblížení. Kromě pomalejšího procesoru jde tedy o poměrně standardní výbavu.

HTC Explorer je také vybaven nejnovější verzí uživatelského prostředí HTC Sense, která byla nedávno představena v modelu Rhyme. Od ostatních nadstaveb se podle výrobce odlišuje vzájemnou provázaností jednotlivých aplikací, širokou nabídkou widgetů a působivými grafickými animacemi napříč celým prostředím. Na pohotovostní obrazovce si pak může uživatel nastavit pouze ty aplikace, které potřebuje pravidelně využívat. Rozhraní také přichází s provázaností se sociálními sítěmi a médii jako jsou Facebok, Twitter a YouTube.

Našli jste v článku chybu?