Hlavní navigace

Škálovatelné řešení pro datová centra představilo HP – nabízí především úspory

24. 6. 2009

Sdílet

Portfolio HP ExSO, které je postaveno na zcela nové, nenáročné, vysoce účinné, modulární systémové architektuře a zahrnuje řešení datového centra, služby i podporu.
Srdcem portfolia ExSO jsou servery HP ProLiant SL, jež nahrazují tradiční konstrukce šasi a rackových skříní vysoce úspornou konstrukcí zásuvných modulů. Díky tomu mohou zákazníci podstatně snížit výdaje, náklady na zařízení i dopravu a vystačit si s menším prostorem, než by vyžadovalo běžné datové centrum.
„Zákazníci, kteří používají horizontálně škálované obchodní modely, potřebují řešení, jež naplno využijí každý dolar, watt či metr čtvereční datového centra," řekla Christine Reischlová, senior viceprezidentka a ředitelka HP Industry Standard Servers. „HP ProLiant SL nabízí takovým progresivním zákazníkům nejzásadnější konstrukční inovaci od uvedení blade serveru. Umožňuje jim dosáhnout vynikající ekonomické výhodnosti, která dosud ještě nikdy nebyla možná."
Řešení Data Center Environmental Edge zase nabízí kompletní vizuální mapování proměnných prostředí, které pomůže zákazníkům rychle identifikovat neefektivitu v datovém centru a přijmout patřičná opatření. Data Center Environmental Edge používá systém bezdrátových senzorů rozmístěných v datovém centru, jež monitorují nejrůznější proměnné, například teplotu, vlhkost, tlak vzduchu či využití energie. Systém umožňuje v reálném čase vizualizovat proměnné prostředí, aby administrátoři mohli provádět analýzu kořenových příčin a eliminovat přebytečné provozní výdaje.
Nové služby pro prostředí ExSO nabízejí zákazníkům přizpůsobenou spolupráci v průběhu celého životního cyklu jejich technologie. Služby k portfoliu ExSO zahrnují možnosti plánovaných oprav na místě, pohotovostní sklad náhradních dílů na místě a instalační služby specificky navržené pro prostředí s tisícovkami serverů. Tyto služby lze přizpůsobit konkrétním potřebám zákazníka.
Kromě toho dceřiná společnost HP Financial Services, která se zabývá leasingem a správou majetku, pomůže zákazníkům rozšířit nebo obnovit jejich IT infrastrukturu celou řadou produktů ExSO prostřednictvím flexibilních služeb leasingu a financování.

Našli jste v článku chybu?