Hlavní navigace

Externí SSD s podporu USB 3.0 představila Iomega

Sdílet

Pavel Louda 20. 10. 2010

Jde o odolné disky typu SSD (solid state drive), které využívají rozhraní USB 3.0 a pokročilé možnosti zabezpečení díky integrovanému šifrování. Dostupné jsou v kapacitách 64, 128 a 256 GB. Kovové pouzdro poskytuje diskům ochranu při pádech z výšky až tří metrů.

Nové jednotky Iomega SSD Drives nabízejí zabezpečení pomocí 256bitového hardwarového šifrování, přičemž součástí balení je i antivirový a zálohovací software.

„V době, kdy čas jsou peníze a vy potřebujete využívat tu nejnovější technologii přenosných úložišť, představují nové vysoce výkonné externí jednotky Iomega SSD ideální řešení,“ podotýká Jonathan Huberman, prezident společnosti Iomega. „Nové externí disky Iomega USB 3.0 SSD jsou kompaktní a odolná přenosná úložná zařízení, jež nabízejí podstatně větší rychlost přenosu dat než standardní rotující diskové jednotky, a navíc jistotu spojenou s odolným profesionálním designem, hardwarovým šifrováním a softwarovou sadou Iomega Protection Suite, která pomáhá chránit důležité soubory uživatelů.“

Parametry novinky podle výrobce:

• Typ paměťových čipů: NAND Flash MLC

• Čtení: až 265 MB/s

• Zápis — up to 215MB/s

• MTBF: 1,2 milionů hodin

• Hardwarové šifrování: 256Bit AES Encrypted Storage Controller

Našli jste v článku chybu?