Hlavní navigace

Facebook kvůli poruše pevných disků dočasně ztratil více než deset procent fotek

10. 3. 2009

Sdílet

Podle vyjádření společnosti několik disků zkolabovalo v pátek v noci během běžného upgradu.

"Možná jste během posledních dní zaznamenali, že některé fotky se neobjevily nebo se místo nich objevuje otazník, když si je chcete prohlédnout. Snažíme se zjistit co se přesně stalo, podobné mnohonásobné poruchy hardwaru jsou vzácné," uvedl na svém blogu Evan Priestley, technik stránky Facebook.

Uživatelé se ale nemusí o své ztracené fotky strachovat, Facebook je uchovává v mnoha kopiích právě kvůli podobným nehodám a už teď jeho zaměstnanci pracují na tom, aby všechny fotky byly funkční co nejdříve.

"Už jsme opravili asi jednu třetinu poškozených fotek a očekáváme, že vše bude hotové během tří dnů," ubezpečuje Priestley. "Ačkoli jsou vaše fotky v pořádku, nemůžeme je zkopírovat z poškozených zařízení dříve než jsou opraveny."

Proces opravy zahrnuje kopírování velkého množství dat na nové jednotky, vysvětluje Priestley. "Proto se teď ještě některé fotky nezobrazují."

Facebook obnovuje fotky během oprav pevných disků, některé disky pravděpodobně již fungují. Veřejná síť bude opět fungovat normálně ze začátku příštího týdne.

"Ovšem vkládat nové fotky můžete i přes tento výjimečný stav, jelikož je ukládáme na jiné jednotky. Děkujeme za Vaši trpělivost po dobu, než se vše opět vrátí do normálu," vzkazuje uživatelům Priestley.

Našli jste v článku chybu?