Hlavní navigace

FEKT VUT vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení

21. 6. 2010

Sdílet

Studenti si mohou podávat přihlášky od 15. 6. do 10. 8. 2010. Druhé kolo přijímacího řízení je určené pro studenty, kteří splní některou z podmínek pro přijetí bez přijímací zkoušky. Novinkou je také možnost být přijat na základě výsledků z Národních srovnávacích zkoušek společnosti SCIO. O tom, proč se fakulta rozhodla pro tuto možnost informuje manažer vztahů s veřejností FEKT, Jiří Wagner: „Rádi bychom studium přiblížilo co nejvíce mladým lidem. Jelikož jsou nároky uchazečů čím dál větší a ne všichni chtějí využít „klasické“ přijímací zkoušky, nabízíme nyní i možnost využít výsledky dosažené v NSZ společnosti SCIO.“

Výhodou tohoto druhého kola je, že si studenti mohou „vybrat“, které z nastavených kritérií pro přijetí splní, a které je pro ně nejvýhodnější. Od absolutoria přípravného kurzu na fakultě s výborným hodnocením, přes průměr známek na střední škole, dobrý výsledek u maturity, až ke splnění kritérií u Národních srovnávacích zkoušek. „Chceme být opravdu variabilní a co nejvíce otevření studentům. Chceme také podpořit ty studenty, kteří dosáhli vynikajících výsledků v olympiádách, soutěžích a dalších aktivitách, i ti mají možnost dostat se na naši fakultu bez přijímacích zkoušek,“ dodává Wagner.

Více informací mohou zájemci o studium získat na prijimaci-rizeni@feec.vutbr.cz, nebo na http://www.feec.vutbr.cz/studium/admissions.php.cz.

Našli jste v článku chybu?