Hlavní navigace

Finální verze Windows 7 je dostupná přes torrent

23. 7. 2009

Sdílet

Kompletní Windows 7 je již na internetu. V pirátském provedení

 

Největší zprávou IT světa posledních dní je nepochybně dokončení operačního systému Windows 7 a předání jeho RTM (ready to manufacture) verze výrobcům počítačů. Avšak cesta mezi vývojáři Microsoftu a producenty hardware zjevně nebyla úplně nejbezpečnější, jelikož se několik kopií dostalo na internet, kde nyní může každý stáhnout Windows 7 přes torrent.

Jako první se před týdnem na bittorrentových tracker objevily torrenty na 64-bitovou verzi jak jinak než v čínštině. Avšak ještě ve stejný den již bylo možné začít stahovat 32 i 64-bitovou verzi v angličtině. Později se na internetu začaly objevovat torrenty i na další jazykové mutace RTM verze Windows 7. Během pár dní bylo staženo již tisíce kopií finální verze Windows 7 s označením Build 7600.16385. Například jen bittorentový tracker Mininova zaznamenal více jak 5 000 stažení anglické mutace RTM verze Windows 7.

BitTorrentové trackery tak opět jako první nabízejí novou verzi Windows 7. Tentokrát dokonce celé dva týdny před tím, než se dostane do rukou vývojářům a IT profesionálům, kteří si budou moci dokončený operační systém vyzkoušet až 6. srpna. Běžní smrtelníci si budou muset počkat do 22. října, pokud tedy nevyužijí nelegální pirátské verze.

Únik softwaru Microsoftu rozhodně není až tak velkým překvapením, jelikož i beta a RC verze Windows 7 se objevila na bittorentových trackerech týdny před jejich oficiálním uvolněním.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?