Hlavní navigace

Firefox 3.0.10 opravuje akutní chybu stability

28. 4. 2009

Sdílet

Firefox 3.0.10 je tak vydán mimo původní plán, neboť uživatelé po uvolnění verze 3.0.9 začali upozorňovat na chybu, jež mohla v určitých případech díky porušení obsahu paměti způsobit opakované pády prohlížeče. Nejedná se tedy o zranitelnost malwarem, ale spíše o problém stability, který je však pro řadu uživatelů na první pohled citelnější.

Oprava se týká údajně jen pro verze pro operační systém Windows, nicméně pro sjednocení verzí byly i pro Linux a Mac OS X vydány také verze označené 3.0.10. Tato skutečnost by potvrzovala spekulaci, že Mozilla ve Firefoxu 3.0.10 nakonec provedla i nějaké další změny a provedla i jednu bezpečnostní aktualizaci, která se od minulého týdne objevila.

Současně také Mozilla dnes vydala již dlouho očekávanou čtvrtou beta verzi Firefoxu 3.5, která původně měla vyjít už v minulém týdnu. Více informací o ní přineseme v nejbližších dnech.

Firefox 3.0.10 je ke stažení ve více než 60 jazycích z webu Mozilly, případně lze využít možnost automatické aktualizace, která je zabudována přímo v prohlížeči. O opravách, které přinesla předchozí verze Firefoxu pak najdete více informací v článku Firefox 3.0.9 přináší opravu 12 chyb, z toho třetina byla kritická.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?