Hlavní navigace

Firefox 3.6.4 odděluje běh zásuvných modulů a zvyšuje svou stabilitu

23. 6. 2010

Sdílet

Společnost Mozilla v úterý uvolnila nové verze svého webového prohlížeče Firefox, které nesou označení 3.6.4 a 3.5.10. V každé verzi bylo opraveno 9 chyb, z nichž 6 bylo označeno za chyby kritické a hrozilo jejich zneužití hackery. Celkem tak bylo odstraněno 10 bezpečnostních rizik, dvě z těchto chyb totiž neobsahovaly obě verze, ale jen jedna. Jednu z kritických chyb Mozille nahlásil hacker vystupující pod jménem Nils, který se proslavil vítězstvím ve dvou posledních ročnících každoročního hackerského klání Pwn2Own.

Největší lákadlem nové verze není jako tradičně odstranění kritických zranitelností, ale oddělený běh zásuvných modulů. „Výsledky našich prvních testování dokazují, že byl u Firefoxu 3.6.4 rapidně snížen počet náhlých pádů programu způsobený sledováním online videí či hraním online her,“ píše na blogu Mozilly Christian Legnitto, který na vydávání nových verzí dohlíží. „Když běh zásuvného modulu náhle spadne nebo zamrzne, uživatelé budou moci pokračovat v surfování na internetu pouhým refreshnutím stránky,“ dodává.

Firefox 3.6.4 odděluje běh nejpoužívanějších plug-inů jako Adobe Flash Player, Apple QuickTime a Microsoft Silverlight na operačních systémech Windows a Linux, na verzi pro počítače Apple se stále pracuje. Nejnovější verzi Firefoxu 3.6.4 si můžete stáhnout na webu společnosti nebo si v menu Nápověda aktualizovat tu stávající.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?