Hlavní navigace

Firefox 3.6 je druhým nejoblíbenějším prohlížečem na světě

2. 9. 2010

Sdílet

Podle nových dat společnosti Net Applications za měsíc srpen na trhu s webovými prohlížeči stále vede Internet Explorer 8 od Microsoftu, který ovládá 32.44% globálního trhu. To je téměř dvakrát tolik, kolik patří celosvětové dvojce - Firefoxu, který v srpnu konečně předehnal zastaralý Internet Explorer 6. I když Mozilla by to ráda prezentovala jako vítězství, pravdou je, že Firefox se na druhé místo dostal především díky kampani Microsoftu, která varuje před IE6.

"Již mnohokrát jsme řekli, že jedním z našich cílů je, aby lidé přestali používat IE6. I když to byl v minulosti skvělý prohlížeč, internet se musí posunout dopředu," řekl Ryan Gavin z Microsoftu.

Celkově všechny verze Internet Exploreru ovládají 60% globálního trhu. Světová dvojka Firefox se pak podle Net Applications v srpnu pyšnila 22.93% zastoupením a TOP trojku uzavírá Chrome od Googlu s 7.52 procenty. Vůbec nejvíce si polepšil právě Chrome (o třetinu procenta), zatímco podíl Firefoxu téměř stagnoval. Očekává se, že Microsoft v následujících několika týdnech zpřístupní veřejnou betaverzi Internet Exploreru 9.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?