Hlavní navigace

Firefox dlouhodobým vítězem mezi čtenáři Computerworldu

Sdílet

Martin Noska 21. 1. 2009

Podle údajů za poslední měsíc používalo Firefox pro svůj přístup na stránky www.computerworld.cz 48,43 % čtenářů. To je prakticky konstantní číslo již po řadu měsíců, kdy se Firefox drží mezi našimi návštěvníky těsně pod hranicí 50 %. Výrazná změna ale nastala u Internet Exploreru, který trvale klesá a v posledním měsíci jej používalo již pouhých 31,82 % návštěvníků. Před rokem to bylo pro srovnání 36,66 %.

Právě z koláče Internet Exploreru si nejvíce ukusují další alternativní prohlížeče jako je Opera, Chrome nebo Safari. Konkrétně Operu používalo 13,13 % návštěvníků, Chrome pak 4,46 % a Safari 1,07 %. Před rokem měla Opera zastoupení 12,44 %, Safari jen 0,49 % a třetici alternativních prohlížečů tehdy doplňovala Mozilla s podílem 1,30 %, zatímco nyní ji používá jen 0,66 % čtenářů Computerworldu.

Tento vývoj svědčí o existující silné a stabilní skupině uživatelů Firefoxu a dále o chuti čtenářů experimentovat s novými prohlížeči. Bezkonkurenčním skokanem je pak Chrome od Googlu, který je k dispozici ve finální verzi teprve zhruba měsíc a již dokázal oslovit téměř 4,5 % uživatelů.

Našli jste v článku chybu?