Hlavní navigace

Firemní IT v cloudu či DevOps? VMware pomůže se správou

12. 1. 2016

Sdílet

Například vRealize Business Standard 7 nabízí řadu nových funkcí, které zajistí IT týmům lepší transparentnost a přehled o nákladech a kvalitě IT služeb. Řešení přináší nové funkce cenové politiky pro privátní a veřejné cloudy včetně vCloud Air, AWS a dalších cloudů s podporou vRealize Automation. Produkt rovněž podporuje také cloud Microsoft Azure pro snadné a detailní porovnání nákladů na privátní a veřejný cloud.

Vylepšené funkce zpětného zobrazování umožní detailní reporting nákladů včetně měsíčních analýz a rozdělení nákladů podle obchodních služeb pro zasazení do obchodního kontextu.

Nové funkce pro plánování a optimalizaci nákladů zobrazí náklady na využitou i zbývající kapacitu datového centra, umožní modelování nové pracovní zátěže a analyzují vliv na zbývající kapacitu či náklady, stejně jako potenciální úspory z recyklace.

vRealize Automation 7 zase přináší funkci plánování sjednocených služeb, která umožní IT a DevOps týmům zjednodušit a zrychlit doručení integrovaných aplikací v cloudu včetně souvisejících sítí a bezpečnosti. To dovolí modelování infrastruktury, sítí, bezpečnosti, aplikací a vlastních IT služeb.

Díky integraci se systémem NSX 6.2 je možné dynamicky konfigurovat sítě a mikrosegmentaci unikátně pro každou aplikaci vytvořenou v plánovacím programu.

Plánování sjednocených služeb lze editovat jako textový soubor, což usnadní DevOps procesy. Navíc řešení výrazně konsoliduje architekturu a zjednodušuje instalaci, doba potřebná pro nasazení se tak prý zkrátí až o 37 procent pro většinu konfigurací (v porovnání s předchozí verzí).

Našli jste v článku chybu?