Hlavní navigace

Firemní videokonference usnadní nová platforma od Aastry

Sdílet

Pavel Louda 5. 10. 2012

Novinka podle tvůrců zpřístupní jednoduchou videokonferenční komunikaci z pevné či mobilní linky.

BluStar Ecosystem nabízí dvě možnosti využití: buď jako koncové SIP zařízení pro komunikační systém Aastra MX-One a komunikační server Aastra 400, nebo v kombinaci s aplikací BluStar Application Server (BAS) pro použití nezávislém na stávající telekomunikační infrastruktuře i od jiných výrobců.

Klientské aplikace BluStar dovolují navázat videohovor jediným kliknutím. Uživatelé mají přístup k funkci adresáře a denních záznamů. Všechny funkce jsou k dispozici i mimo vlastní podnikovou síť, zaměstnanci tak mohou vést videokonference i z domova.

Pro uskutečnění videohovorů mobilů lze použít internetové připojení přes Wi-Fi.

Již dříve ohlášený multimediální telefon BluStar 8000i představuje zařízení pro jednoduchou a osobní komunikaci. Disponuje dotykovou obrazovkou o velikosti 13 palců, HD kamerou a širokoúhlou optikou, třemi reproduktory a čtyřmi směrovými mikrofony.

Přístroj má i speciální biometrický senzor pro otisk prstů, takže uživatelé již nebudou pro přihlášení potřebovat žádné heslo. Tato funkce je vhodná například ve společnostech, jejichž zaměstnanci nemají stálé pracoviště, využívají stůl, který je právě volný (tzv. Hot Desking).

Našli jste v článku chybu?