Hlavní navigace

Fitbit Alta HR - nejmenší fitness náramek

13. 6. 2017

Sdílet

Změří také kvalitu vašeho spánku a rozezná jeho fáze, ovlivňující vaši paměť, výkonnost i hubnutí. Vše probíhá automaticky, s technologií SmartTrack pozná Alta HR zda jste v klidu, spíte nebo jste aktivní a dokonce i to, jaké aktivitě se věnujete.

Fitbit Alta HR se nespoléhá jen na senzory pohybu, podle kterých by vyhodnotil počet kroků. Při měření vašeho kalorického výdeje vyhodnocuje i data technologie PurePulse. Ta pracuje po celý den a přesně snímá tepovou frekvenci. Náramek pozná úroveň vaší aktivity a poskytne výrazně přesnější údaje než tradiční měření kroků.

Navíc získáte přehled o vývoji vaší klidové frekvence, která je významným ukazatelem kondice a může upozornit i na kardiovaskulární choroby. Velmi praktická je i funkce zobrazení tepové frekvence v reálném čase, se kterou budete vždy trénovat efektivně.

S technologií PurePulse spolupracuje i měření spánku. Fitbit Alta HD kombinuje data o tepu s informacemi o pohybu tak, aby poznal všechny čtyři spánkové fáze. Lehký spánek, ve kterém se zotavuje tělo, hluboký spánek, posilující imunitu i spánek REM důležitý pro paměť a periody ve kterých jste vzhůru, aniž byste o tom věděli. Následně aplikace Fitbit poskytne rady, díky kterým se budete budit odpočatější a s bez pocitů hladu způsobených nekvalitním spánkem.

„Délka a kvalita spánku hraje kritickou roli pro imunitní systém, bystrost smyslů i udržování zdravé hmotnosti,“ řekl doktor Allison Siebern z Centra spánkové medicíny Stanfordské University.

Měření počtu kroků je samozřejmostí a rozpoznání běhu obvyklou třešinkou na dortu, Fitbit Alta HR jde ale dál. Automaticky rozpozná, zda jdete, běžíte, jedete na kole či rotopedu, nebo se věnujete například aerobiku. Vše tak budete mít zaznamenáno zcela automaticky, stejně jako okamžik usnutí a probuzení. A právě probouzení bude příjemnější pro vás i vaši rodinu. Nejen že vás náramek vzbudí v nejvhodnější fázi spánku, ale navíc to učiní decentní vibrací, která nebude rušit nikoho ve vašem okolí.

Pro zobrazení notifikací, zprávy a v neposlední řadě času, je Fitbit Alta HR vybaven úsporným dotykovým displejem. Ten zprostředkuje nejen počet notifikací, ale například i text SMS. Kromě toho Fitbit Alta HR nabízí i připomenutí, že dlouho sedíte a měli byste udělat alespoň pár kroků. Snadněji tak dosáhnete svých fitness cílů a pomůžete tělu neupadnout do kancelářské letargie.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?