Hlavní navigace

Flash disky s podporou hardwarového šifrování AES 256 nabízí Kingston

28. 1. 2009

Sdílet

32GB modely DataTraveler Vault (DTV) a DataTraveler Vault - Privacy Edition, které na trh uvedla firma Kingston, nabízejí zabezpečení na dvou úrovních s 256 bitovým šifrováním AES na hardwarovém základě.
Bezpečnostní mechanismus má dvě úrovně - vyžaduje přihlášení uživatele a je vybaven hardwarovým šifrováním dat v reálném čase - a chrání tak citlivá data uložená v soukromé zóně. Fyzická data uložená na disku jsou zakódována šifrou Advanced Encryption Standard (AES-256).
Nepřekonatelný způsob zabezpečení dat
Data zapisovaná do soukromé zóny u disků DT Vault i DT Vault - Privacy Edition jsou v reálném čase zašifrována pomocí algoritmu AES šifrovacím a dešifrovacím koprocesorem a následně zapisována do flash paměti. Podobně při jejich čtení jsou data v reálném čase dešifrována v disku DT Vault a teprve následně jsou posílána do hostitelského počítače. Bez znalosti 256bitového klíče, který je jedinečně generovaný pro každý disk DT Vault pomocí generátoru skutečně náhodných čísel, je dešifrování zakódovaných dat prakticky nemožné.
Díky skutečnosti, že šifrování a dešifrování pomocí AES, které je jinak značně náročné na vytížení procesoru, provádí u disků DTV a DTVP samostatný koprocesor, nabízejí oba disky v daném oboru prý nejvyšší výkon, který je oproti softwarovému de/šifrování nesrovnatelný. Disky DT Vault a DT Vault - Privacy Edition nabízejí rychlosti přenosu dat až 24 MB/s pro čtení a 10 MB/s při zápisu (15 MB/s pro čtení pro kapacitu 1 GB). Hardwarové šifrování u obou disků navíc zabezpečuje, že hostitelské počítače nebo sítě „klíč" AES neuvidí, což ještě více přispívá k vyššímu zabezpečení. Zašifrované uživatelské heslo a klíč se nikdy nedostanou „ven" z disku DT Vault nebo DT Vault - Privacy Edition.
Na rozdíl od jiných softwarových řešení, která umožňují zkoušet neomezené množství nesprávných hesel, má DT Vault z výroby nastavený limit, který soukromou zónu uzamkne po 10 po sobě jdoucích nesprávných pokusech o zadání hesla. Tento limit blokuje tzv. „Brute Force Attack", čili útok s použitím brutální síly, kdy se používají programy, které zkoušejí milióny kombinací znaků s cílem najít správné heslo - v takovém případě je jedinou možností přeformátování disku s následným zničením šifrovacího klíče, čímž dojde ke ztrátě všech zašifrovaných dat v soukromé zóně.
32GB varianta disků přijde zájemce na zhruba 18 tisíc korun (bez DPH).

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?