Hlavní navigace

Novou testovací sadu pro optická vlákna představila firma Fluke

5. 2. 2009

Sdílet

Zásadní novinkou je podle výrobce FindFiber, jež umožňuje jednomu technikovi rychle a efektivně zvládnout to, na co dříve museli být dva technici s vysílačkami. Pro lokalizaci jednotlivých kabelů a kontrolu správného zapojení totiž stačí jen připojit moduly FindFiber Remote ID do portů vzdáleného patch panelu a projít s testerem jednotlivé kabely.
Další výhodou je měření ztráty na dvou vlnových délkách (a jejich uložení do jednoho záznamu), což zkracuje dobu měření na polovinu.
Pro zjištění, zda je dané vlákno živé, slouží funkce CheckActive. Modul SimpliFiber Pro Power Meter emituje slyšitelný tón a zobrazuje ikonu, pokud je detekováno aktivní spojení nebo port. Místo zdlouhavého kompletního měření energetické úrovně technik rychle zjistí, zda je spojení či port aktivní.
Pro podrobné analýzy optických vláken slouží u modulu SimpliFiber Pro Power Meter funkce Min/Max, která automatizuje sledování a testování kolísání energetické úrovně. Tato funkce eliminuje nepřesné úsudky a také lze výsledky zpětně prohlížet.
Pro ověření a lokalizaci chyb je určen Visual Fault Locator vybavený laserem. Ten ověřuje průchodnost a polaritu optických vláken. Usnadňuje hledání poškozených a ohnutých míst, dále také ověřuje funkčnost konektorů a spojených vláken. VisiFault vysílá jasný paprsek červeného světla, který je snadno viditelný pouhým okem. Stačí připojit VisiFault na začátek optického vlákna a pak už je snadné najít jeho konec.
Samozřejmostí pro testery od Fluke Networks je software LinkWare pro správu výsledků testů. Ten umožňuje přehledně a podle vámi zadaných kritérií organizovat a vyhledávat výsledky. LinkWare také poslouží k vytvoření dokumentace dle standardů TIA.
Testovací sada SimpliFiber Pro Test Kit obsahuje čtyři základní komponenty ¬- měřič energetických úrovní, multimode zdroj, singlemode zdroj a prvky FindFiber Remote ID. Každá z těchto komponent je dostupná samostatně či jako součást testovací sady. Některé testovací sady také obsahují pasivní optické či aktivní video mikroskopy určené ke zkoumání vlákna, VisiFault na testování průchodnosti a polarity a sadu čistících materiálů.

Našli jste v článku chybu?