Hlavní navigace

Funkce systému Exchange 2010 rozšiřuje EMC o pokročilou archivaci či podporu e-discovery

25. 2. 2010

Sdílet

Novinka tak usnadňuje provedení upgradu na systém Exchange 2010, když dokáže převzít ze systémů Exchange 2003 a 2007 velký objem souborů PST a e-mailů, u kterých není registrována žádná nebo jen velmi malá aktivita a které obvykle vyžadují velký objem úložného prostoru, a umístit je před provedením upgradu do podnikového archivu SourceOne. Tímto krokem je zajištěna archivace neaktivních zpráv pro jejich dlouhodobé uchování a současně je zapotřebí do systému Exchange 2010 převést menší objem dat, což migraci nesmírně usnadňuje.

„Vzhledem k tomu, že zákazníci se dnes musí vyrovnávat se stále přísnějšími legislativními a regulačními standardy, nejsou komplexní, na zásadách založené strategie pro správu, které zajišťují manipulaci s e-maily a jejich dlouhodobé uchovávání, už jen pouhým ‚hezkým doplňkem‘, ale naprostnou nutností. Zákazníci si uvědomují, že musí neprodleně vytvořit strategie pro správu informací, které jim pomohou při správě a uchovávání narůstajícího objemu e-mailů, aby dostáli požadavkům vyplývajícím z předpisů, regulačních nařízení a zásad řízení podniku,“ řekla Sheila Childsová, ředitelka pro výzkum (Research Director) společnosti Gartner.

Produkt pro správu e-mailů SourceOne Email Management umožňuje automatické uplatňování zásad pro uchovávání dat, díky čemuž zprávy zůstávají uloženy na nezbytně dlouhou dobu (a ne déle). Toto řešení také poskytuje v rámci aplikace Microsoft Outlook Web App nebo na mobilních zařízeních přístup k archivovaným e-mailům a archivovaným souborům PST, přičemž uživatelé mohou pracovat v off-line režimu.

Produkt SourceOne eDiscovery – Kazeon zase automatizuje identifikaci, sběr a uchovávání elektronicky uložených informací (ESI – electronically stored information) včetně klientských počítačů uživatelů, síťových sdílených složek, databází a poštovních schránek systému Exchange. Vyšetřovatelé mohou položky jejich označením zadržet pro právní účely, zabezpečit tak informace ESI a uchovat je v chráněném úložišti. Produkt SourceOne eDiscovery – Kazeon podle výrobce zachází nad rámec pouhého prohledávání poštovních schránek díky tomu, že vytváří opakovatelné procesy elektronického zjišťování, snižuje tak náklady a rizika a umožňuje řádnou správu informací a právní připravenost.

Našli jste v článku chybu?