Hlavní navigace

GameStar: Nejlepší hry pro Xbox 360 za rok 2010

30. 12. 2010

Sdílet

Samozřejmě chápeme, že zavděčit se nemůžeme každému. Těm z vás, kterým bude nějaký titul ve výběru chybět, neváhejte, a podělte se s námi o své favority v diskuzi.


10¦ Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas je hratelnostně a graficky téměř totožný se svým předchůdcem. Vylepšení, které uvedly výrobci hry z Obsidianu, ale posunují pouhé přežití v nemilosrdné krajině na samostatný herní prvek a poskytují díky tomu mnohem hlubší a autentičtější zážitek ze hry. A stejně jako předchůdce, i Fallout: New Vegas je mistrovský kousek v žánru RPG. Více informací o hře naleznete v naší recenzi.


PLUSY: vylepšená AI soupeřů, hardcore mód, větší souboj o přežití

MÍNUSY: bugy

 

9¦ Metro 2033: The Last Refuge

Hrdinou hry je mladý obyvatel stanice metra VDNCH  (Rusové milují zkratky, česky je to Výstava úspěchů národního hospodářství) jménem Arťom. Má za úkol zbavit podzemí monster, která ohrožují jeho i ostatní obyvatele metra. Naděje na záchranu je ale prakticky nedostupná - Arťom se musí dostat až na hodně vzdálenou stanici Polis, kam ho naviguje Hunter, starý kamarád jeho otce. Cestou ke stanici Polis se hrdina dostává do řady více či méně nebezpečných situací, občas se dostane i na povrch, kde čelí nečekaným hrůzám, prochází "rudými" lágry a ocitne se také mezi fašisty.  Na všech těchto scénách se tvůrci z 4A Games pořádně vyřádili, jsou vícevrstevné a nezaměřují se pouze na hlavního hrdinu. Více informací o hře naleznete v naší recenzi.

PLUSY: atmosféra, audiovizuální zpracování, příběh

MÍNUSY: špatný bojový systém, absence multiplayeru

 

8¦ Battlefield: Bad Company 2

Konzoloví hráči měli tu čest s Bad Company už v roce 2008, kde se v prvním dílu této série seznámili se čtveřicí amerických vojáků: Georgem Haggardem Juniorem, Terrancem Sweetwaterem, šéfem týmu Redfordem a hlavním hrdinou Prestonem Marlowem. Ve druhém dílu se opět můžete těšit na stejnou partu, a kromě „konzolistů“ se tentokrát dočkají i PC hráči. Více informací o hře naleznete v naší recenzi.


PLUSY: grafika, destrukční systém, výborný multiplayer, vtipné dialogy

MÍNUSY: singleplayer mohl být delší, jednoduchý příběh, občas špatná UI při koordinaci týmu

 

Celý žebříček naleznete zde:

http://gamestar.cz/tema/nejlepsi-hry-pro-xbox-360-za-rok-2010-11760

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?