Hlavní navigace

Gartner: Eset na trhu bezpečnostních řešení výrazně posiluje

Sdílet

Martin Noska 10. 5. 2011

„Výsledky trhu s bezpečnostními řešeními potvrdily očekávání. Celkový objem tohoto trhu dosáhl hodnoty 16,6 miliardy dolarů (přibližně 286,5 miliardy Kč) s meziročním růstem o 13 %,“ uvádí Gartner ve zprávě. Eset pak zaznamenal výrazný růst s produkty pro domácnosti – Eset NOD32 Antivirus, Eset Smart Security a Eset Cybersecurity pro Mac.

Richard Marko, CEO společnosti Eset, k hodnocení řekl, že si jeho společnosti cení toho, že její úsilí v oblasti zákaznických řešení potvrdila tak respektovaná organizace jako je Gartner. Trh s bezpečnostními řešeními podle něj neustále roste a vyvíjí se v reakci na hrozby, jimž jsou vystaveni počítačoví uživatelé po celém světě a Marko slíbil, že společnost Eset bude pokračovat v inovacích i v růstu.

Eset také informoval, že získal i ocenění časopisu dTest. Produkt Eset Smart Security 4 Home Edition, jenž se umístil na druhém místě v testu 19 bezpečnostních balíčků, tak může používat značku kvality dTEST.

Produkty Eset jsou údajně i nejpoužívanějším komerčním antivirovým řešením pro uživatele registrované na Steamu, jedné z nejpoužívanějších hráčských platforem na světě. Dle dubnového průzkumu „Steam Hardware & Software Survey“ je Eset druhým nejpoužívanějším bezpečnostním řešením s podílem 8,81 % mezi veškerým softwarem používaným hráči Steamu. Mezi placeným bezpečnostním softwarem je pak na prvním místě.

Vlajkové produkty Esetu, Eset Smart Security 5 a Eset NOD32 Antivirus 5, kromě známých výhod pro hráče v podobě minimálního zpomalení systému navíc přinesou i novou funkci herního režimu. Bety produktů jsou nyní k dispozici ve veřejném testování. Více o nich najdete v článku Betaverze řešení Smart Security 5 a NOD32 Antivirus 5 uvolnil Eset ze začátku května.

Našli jste v článku chybu?