Hlavní navigace

Gartner radí: Firmy, opusťte Windows XP do roku 2012!

4. 6. 2010

Sdílet

Opusťte potápějící se bárku s názvem Windows XP, zní verdikt analytiků Gartneru, podle nichž řada firem přeskočila operační systém Windows Vista a počítají s přechodem z Windows XP rovnou na „sedmičky“, protože vyvíjené Windows 8 zatím nejsou nikde v dohledu.

Microsoft skončí s podporou Windows XP v dubnu 2014 a analytici Gartneru doporučují přejít z tohoto operačního systému ještě před tím, než mu úplně skončí jeho životnost. Ke konci roku 2012 už navíc řada výrobců softwaru nebude podle nich Windows XP podporovat, podobně jako se tak stalo již u některých výrobců hardwaru.

Michale Silver, viceprezident Gartneru, říká, že z průzkumu jeho firmy vyplývá, že 80 % korporátních respondentů se rozhodlo z různých důvodů zcela přeskočit Vistu. Windows XP ovšem již rychle stárnou, takže je na čase začít reálně uvažovat o přechodu na Windows 7. Řada z nich již projevila zájem o migraci, ale velká část ještě nemá jasno, kdy s tímto procesem začne a jak dlouho bude trvat.

Firmy by měly prověřit, zda jejich dodavatelé softwaru dostatečně podporují Windows 7, dodává Silver a podle něj je potřeba si před kompletním přechodem na nový OS vyhradit dobu 12-18 měsíců, určenou k detailnímu naplánování a testování a také zvolit realistické termíny pro migraci. Samozřejmě menší firmy jsou v tomto směru pružnější (není divu, že právě Vista měla nejrychlejší adopci v tomto segmentu), ale pro velké korporace je takováto změna vždy náročným a komplikovaným úkolem.

Pokračování článku hledejte na webu Computerworld:

http://computerworld.cz/software/opustte-windows-xp-do-roku-2012-radi-gartner-6990

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?