Hlavní navigace

GFI MAX: Hostovaná služba pro monitoring IT infrastruktury

Sdílet

Petr Mandík 16. 9. 2009

Služba hostovaná na serverech GFI umožňuje poskytovatelům služeb sledovat spravované systémy v reálném čase, automatizovat testování jejich stavu, kontrolovat nainstalované záplaty, provádět inventarizaci hardwaru i softwaru nebo poskytovat klientům reporty v požadované grafické úpravě.
Podle Roberta Housera, technického ředitele GFI pro ČR a Slovensko, je hlavní výhodou GFI MAX podpora heterogenního prostředí, řada vyspělých funkcí usnadňujících předcházení problémům v IT a minimální čas potřebný pro implementaci. Na servery nebo pracovní stanice je třeba pouze nainstalovat software, který provádí monitoring. Agent je zatím dostupný pouze pro Windows, prostřednictvím SNMP ale může monitorovat i síťové prvky nebo unixové/linuxové servery.
„Malé a středně velké společnosti často nemají zdroje k zajištění nepřetržitého dohledu nad svými servery a sítěmi," upozorňuje Walter Scott, výkonný ředitel společnosti GFI Software, a dodává: „Naši prodejní a servisní partneři mohou hrát velmi důležitou roli tím, že dokáží pomoci SMB firmám monitorovat jejich sítě, a proto uvádíme na trh GFI MAX, naši první nabídku v segmentu řízených služeb."
Služby GFI MAX jsou licencovány na měsíční bázi, přičemž partner platí pouze za využívané funkce. Jejich cena se podle představitelů firmy pohybuje v desítkách korun (například za jeden typ testu za měsíc) se stropem cca 150 korun za jeden monitorovaný server; monitoring stanic přijde podle údajů výrobce na jednotky korun za měsíc.
Významnou tržní příležitost spatřuje v novém produktu Martin Říha, obchodní ředitel GFI pro ČR a Slovensko: „Na českém trhu SMB společností vidíme velký potenciál pro dodávky služeb vzdálené správy, monitoringu a podpory. Stejně jako velké firmy i tyto společnosti chtějí mít pocit, že jejich IT systémy jsou zabezpečené a že se mohou plně věnovat svým obchodním aktivitám."
(pen)

Našli jste v článku chybu?