Hlavní navigace

Gigabyte představuje základní desky řady B75

30. 4. 2012

Sdílet

Nové základní desky umožňují malým podnikům efektivní správu IT infrastruktury, a to mimo jiné s využitím bezplatné softwarové sady Intel Small Business Advantage. Řada B75 má zaplňovat mezeru mezi produkty úrovně entry level a specializovanými podnikatelskými řešeními.

Čipová sada B75 Express je kompatibilní s procesory Intel druhé a třetí generace včetně Intel Core třetí generace s kódovým označením Ivy Bridge. Čipová sada leží zhruba mezi sadou Q77 a H61 Express a nabízí zajímavý poměr ceny a výkonu.

Mezi funkce Intel Small Business Advantage patří Data Backup and Restore pro automatické probuzení počítače (například mimo pracovní dobu) a spuštění zálohovací aplikace Microsoft Backup and Restore. Další funkcí je Energy Saver. Jak již název napovídá, jedná se o technologii zefektivňující využití energie počítačem, díky níž si můžete automaticky nastavit třeba čas zapnutí a vypnutí.

PC Health Center zase umožňuje rychlé a snadné plánování úloh údržby systému, Software Monitor sleduje aplikace související se zabezpečením a informuje o zablokování či napadení některé z těchto aplikací. A nakonec USB Blocker konfiguruje možnosti připojení USB zařízení.

Mezi funkce základních desek řady B75 pak patří technologie Ultra Durable 4, která desku ochrání před vlhkostí, elektrostatickými výboji, náhlými výpadky proudu nebo vysokými provozními teplotami. Další použitou technologií je tzv. On/Off Charge, která umožňuje zařízením od Apple (iPad, iPod a iPhone) získávat prostřednictvím USB konektorů na desce B75 mnohem více proudu. Pro nabíjení těchto zařízení může být počítač dokonce vypnut.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?