Hlavní navigace

Gigabyte uvádí základní desky série P55

10. 9. 2009

Sdílet

Gigabyte P55

Základní desky GIGABYTE P55 jsou postavené na designu Ultra Durable 3, které jsou vybaveny 56gramovými měděnými fóliemi na uzemňovací i napájecí vrstvě (2oz copper PCB) a množstvím technologií jako 24fázové napájení VRM, inovační aplikace Smart6 a mimo jiné i funkci úspory energie Dynamic Energy Saver 2.

Základní desky GIGABYTE série P55 podporují procesory Intel® Core i7 a Corei5 a socket LGA 1156 (kódové jméno Lynnfield) ). Řadič paměti, je integrovaný přímo v procesoru, dvoukanálová podpora DDR3 pamětí s frekvencí 2200MHz a více. Základní desky série GIGABYTE P55 jsou vybaveny technologií Intel Turbo Boost, která je schopná snížit odběr energie u nevyužívaných jader procesoru a naopak tuto energii přesměrovat k jádrům, která ji potřebují, čímž se má snížit spotřeba.

Model GA-P55-UD6 je vybaven 24fázovou architekturou napájení. Dvacetičtyřfázové napájení VRM bylo dle výrobce navrženo a vyladěno tak, aby rychlým a stabilním napájením procesoru vystavenému extrémně proměnlivému zatížení zajistilo jeho pohotové reakce. Teplo produkované VRM je navíc rozdělením zátěže mezi 24 napájecích fází efektivně sníženo.

 

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?