Hlavní navigace

GoEverywhere, koncept cloud computingu pro jednotlivé uživatele, představil Symantec

Sdílet

Pavel Louda 27. 1. 2009

GoEverywhere, zabezpečený pracovní on-line prostor, který uživatelům umožňuje přístup k webovým aplikacím kdykoli a kdekoli pomocí téměř libovolného zařízení vybaveného webovým prohlížečem (výrobce jej označuje jako personální cloud computing), oznámila firma Symantec. Vyzkoušet si jej lze zdarma na adrese www.goeverywhere.com.
Beta verze pracovního prostoru GoEverywhere poskytuje SOHO segmentu i jednotlivcům bezpečné, škálovatelné a bezproblémové pracovní prostředí s nižšími náklady na hardware, software, úložiště a správu IT. Základní služba umožňuje uživatelům přístup k jejich online webovým aplikacím a nabízí výběr webových aplikací pro zpracování textů, vytváření prezentací a práci s tabulkami i přístup k e-mailu prostřednictvím webového rozhraní. K dalším výhodám patří:
• dostupnost kdykoli a kdekoli
• nezávislost na hardwaru a operačním systému - je požadován pouze prohlížeč internetu
• žádná potřeba údržby - není nutná neustálá správa IT se zaměřením na zálohování, instalaci a aktualizace
• nízké náklady - přístup k bezplatnému softwaru a bohatému obsahu médií
• bezpečné jednotné přihlašování k webovým aplikacím

„Rostoucímu použití webových aplikací se musí přizpůsobit také naše pracovní počítačové prostředí, které se musí přesunout na web, což podle našeho mínění povede k posunu v paradigmatu používání stolních počítačů," řekl Don Kleinschnitz, vice president a general manager Symantec GoEverywhere. „Beta verze pracovního prostoru GoEverywhere novátorským způsobem využívá koncepty cloudů a Web 2.0 nové generace. Zákazníkům tím rozšiřuje možnosti volby v tom, jak a kdy mohou přistupovat k informacím."

Našli jste v článku chybu?