Hlavní navigace

Google čeká boj o název mobilu Nexus One

8. 1. 2010

Sdílet

Google bude muset o Nexus One bojovat

Rodina kultovního autora sci-fi Philipa Dicka údajně písemně požádala Google o to, aby přestal používat název Nexus One u svého mobilního telefonu. Pojem Nexus totiž prý kopíruje jméno jedné z postav knihy  Sní androidi o elektronických hračkách?. Informaci přinesl zpravodajský server Sky News Online.

Ve výše zmíněné knize vystupuje postava Nexus 6. Na motivy tohoto románu byl navíc v roce 1982 natočen dnes již legendární film Blade Runner, ve kterém se objevil v hlavní roli Harrison Ford.

"Cítíme, že je to jasné zneužití našich práv duševního vlastnictví," řekla pro Wall Street Journal Isa Dicko Hackett, dcera slavného autora sci-fi. Isa je zároveň generální ředitelkou společnosti Electric Shepgerd Productions, jež je ochráncem autorských práv Philipa Dicka.

Google se proti nařčení brání tím, že jeho telefon nemá s Dickovou knihou nic společného a pojem Nexus používá v původním významu jako prostor, v němž se všechny věci sbíhají. Jelikož se nezdá, že by některá ze stran chtěla ustoupit, bude v této věci zřejmě rozhodovat soud.

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?