Hlavní navigace

Google: Dvě třetiny českých firem nemá tušení, co je to cloud computing

Sdílet

Pavel Louda 10. 12. 2009

Společnost Google zrealizovala průzkum zaměřený na zmapování role internetu a on-line aktivit u malých a středních podniků (MSP) v České republice.

Jen málo z firem o cloud computingu slyšelo (cloud computing je téměř neznámý, 65 % o něm nikdy neslyšelo nebo jej nezná) a ví, že využití internetu pro podnikání se však dá posunout ještě mnohem dále než jenom pro e-mailovou komunikaci, chat nebo zasílání souborů.

V České republice zatím firmy o této možnosti prý opravdu moc neví, což potvrzuje, že pouhých 6 % dotázaných cloud computing využívá a 8 % odpovědělo, že uvažují o jeho nasazení do podnikání. Tato metoda je v České republice v současnosti využívána častěji u středně velkých firem (12 %) a nejvíc o její nasazení uvažují obchodní společnosti (13 %).

Jedna třetina dotázaných společností uvedla, že pro svoji práci využívá on-line služby od Googlu – Dokumenty Google, Gmail a Kalendář Google. Samotné Dokumenty Google jsou z 62 % využívány u společností na služby a firmy podnikající 16-20 let využívají vyšší měrou Kalendář Google (69 %).

Našli jste v článku chybu?