Hlavní navigace

Google nabídne během několika dnů dynamické vyhledávání i v češtině

Sdílet

Martin Noska 29. 9. 2010

Díky nové technologii se výsledky vyhledávání zobrazují na domovské stránce již během psaní dotazu, pričemž Google ve vyhledávácím políčku navrhuje, jak by celý dotaz mohl znít. Dynamické vyhledávání běžnému uživateli dle zástupců Googlu ušetří v průměru 3,5 sekundy na jeden hledaný dotaz.

Novinka, jejíž vývoj trval společnosti Google několik let, má za cíl zefektivnit a zlepšit zkušenost uživatelů s vyhledáváním na internetu. Google zjistil, že lidé při vyhledávání stráví nejvíce času zadáváním dotazu (cca 7 vteřin) a procházením výsledků (cca 15 vteřin). Samotné zpracování dotazu a zobrazení výsledku trvá Googlu jenom několik stovek milisekund.

V dynamickém vyhledávání od Googlu jsou výsledky vyhledávání zobrazovány už v okamžiku zadávání dotazu. Vyhledávač Google navíc ve vyhledávacím políčku předpovídá, jak by celý dotaz mohl znít. Jakmile uživatel mezi navrhnutými dotazy uvidí frázi nebo slovo, které hledá, může přestat psát. Navíc odpadá povinnost klikat na políčko „Vyhledávání Google“. Odteď uživatel pouze přejde kurzorem myši, nebo šipkou klávesnice na navržený dotaz a výsledky vyhledávání se mu automaticky zobrazí na domovské stránce. Pokud si uživatelé přejí zůstat u dosavadního způsobu vyhledávání Google, mají možnost dynamické vyhledávání kdykoliv vypnout (tlačítko pro vypnutí je umístěno v pravém rohu vyhledávacího políčka).

Našli jste v článku chybu?