Hlavní navigace

Google opět vylepšil Gmail

6. 2. 2009

Sdílet

Součástí poštovního klienta Gmail je upravený panel nástrojů, ve kterém přibylo několik nových položek. Konkrétně jde o funkce “Move to“ a “Labels.“ Prvně jmenovaná funkce umožňuje přesunutí pošty do kategorií vytvořených uživatelem. Pomocí položky “Labels“ je pak možné vytvářet štítky a lépe tak rozlišit příchozí poštu. Dříve byl nucen uživatel klepnout na položku “More action“ a teprve poté zvolit umístění do archivu. Nyní je tak možné tuto operaci provést v jediném kroku. Na druhou stranu však z panelu nástrojů zmizela položka “Search the Web“

Ovšem nový panel nástrojů není jediným vylepšením služby Gmail. To druhé se týká mobilní divize společnosti Google , která zavedla hlasové vyhledávání pro své mobilní platformy. K dispozici však bude, alespoň z počátku, jen pro americké majitele přístroje T-Mobile G1.

Elektronická pošta společnosti Google si v poslední době prošla menší rekonstrukcí, kdy se její součástí stal například nástroj Mail Goggles. Toho uživatel využije hlavně v případě, kdy by mohl omylem smazat anebo odeslat email s důležitým či choulostivým obsahem. Pokud si uživatel nástroj aktivuje, musí před odesláním zprávy vypočítat jednoduchou matematickou úlohu.

Počet návštěvníků stránek patřících společnosti Google v minulém roce opět rapidně vzrostl a dosáhl hodnoty 775 miliónů. Oproti roku 2007 tak Google dosáhl téměř 32 procentního růstu. Výrazně za ním zaostávají i hlavní konkurenti Yahoo, s růstem 16 procent a počtem návštěvníků 562 miliónů, a Microsoft, růst o 20 procent na 647 milionů návštěvníků.

Zdroj: vnunet.com

Našli jste v článku chybu?