Hlavní navigace

Google oznámil plány na ukončení Google+ pro spotřebitele

9. 10. 2018

Sdílet

Bohužel ať už jste na ni zapomněli i vy či nikoliv, pokud máte účet na Google+, může vám potenciálně hrozit riziko. Podle blogového příspěvku Googlu z pondělí firma v jednom z „People API“ na Google+ objevila „chybu,“ která umožňovala přístup vývojářům třetích stran k některým soukromým datům uživatelům. K uniklým informacím patří zaměstnání, pohlaví, věk a e-mailové adresy mnoha uživatelů.

Informace unikly bez ohledu na nastavení soukromí daného uživatele. Google tvrdí, že chybu „objevil a okamžitě zalepil“ v březnu 2018, nicméně problém existoval už od roku 2015.

Google tvrdí, že neobjevil žádný důkaz, že by chybu před ním objevili i vývojáři, takže je nepravděpodobné, že by ji někdo zneužil. Nicméně už samotný fakt, že tato zranitelnost existovala tak dlouho – i když neznamenala zveřejnění žádných extra citlivých informací – je důvodem k obavám.

Tento únik dat v kombinaci s klesajícím počtem a zapojením uživatelů společnost přiměl, aby spotřebitelskou část Google+ zavřel úplně. K jejímu úplnému uzavření dojde příští rok v srpnu. Podnikoví uživatelé se však bát nemusí – ti o svou sociální síť nepřijdou, alespoň ne v dohledné budoucnosti.

V průběhu následujících deseti měsíců poskytne Google spotřebitelům „další informace“ ohledně toho, jakým způsobem mohou stahovat nebo přesouvat svá data na jiné sociální platformy.

Zdroj: Techspot.com

Našli jste v článku chybu?

Byl pro vás článek přínosný?